Geodesic.dar
Geodesic
1,23 MB 2017, lis 12 13:55 2021, lip 28 14:37
Moduł dostarcza szczegółowe informacje o lokacjach zdefiniowanych w danym kraju.
Pobrano: 23 razy, ostatnio: 2021, lis 5 12:15 (27 dni, 17 godzin temu)

Moduł: Geodesic

Bitmagron
Nazwa:
geodesic
Aplikacja:
Ecomagron
Licencja:
Darmowa
Wersja:
1.1
Odsłon:
390
Wprowadzenie

Moduł dostarcza szczegółowe informacje o lokacjach zdefiniowanych na terenie danego kraju z naciskiem oczywiście na Polskę. Moduł posiada możliwość definiowania miast dla innych państw, ale struktura pierwotnie została przygotowana pod Polskę. W związku z tym mamy podział na województwa, powiaty oraz gminy. W tym dochodzą jeszcze rodzaje gmin oraz miast. Wszystko to głównie po to, aby można było łatwo wybrać interesujące nas miasto podczas definiowania kontrahenta lub np. urzędu skarbowego. Jednakże, można równie dobrze zainstalować sam moduł Geodesic w celu wyszukiwania powiatów, gmin lub miast założonych w Polsce.

Funkcjonalności

Bitmagron
Rodzaje gmin
Cały proces został dostosowany do Głównego Urzędu Statystycznego, który udostępnia szczegółowe informacje o wszystkich gminach, powiatach oraz miastach założonych w Polsce.
W pełnej bazie jest ponad 100 tysięcy lokacji! W module Geodesic można wybrać jakie dane chce się importować w dialogu importu poprzez wybór rodzajów gmin i miast. Nie musisz jednak samodzielnie importować wszystkich danych, ponieważ w podstawowej wersji modułu zaimportowanych jest 30 tysięcy miast i wsi, które powinny w większości przypadków wystarczyć. W razie potrzeby można zaimportować w dowolnej chwili pozostałe miasta po ściągnięciu odpowiednich plików z GUS.

Importowanie danych

Dla osób chcących samodzielnie wykonać import danych z GUS zdefiniowane zostały dwie operacje w tabeli miast.
Pierwsza operacja potrafi wykonać import po wskazaniu wcześniej pobranych plików TERC oraz SIMC w wersji podstawowej ze strony eTeryt prowadzonej przez GUS. Operacja ta może być wykonywana wielokrotnie na istniejącej bazie, ponieważ w razie wykrycia miasta, powiatu, województwa lub gminy wykona aktualizacje danych bez duplikowania wierszy.
Bitmagron
Import z danych GUS
W dialogu importu możliwy jest wybór rodzajów gmin i miast. Daje to możliwość ograniczenia bazy danych o potencjalnie niepotrzebne informacje. Wszystko zależy do czego będzie potrzebna baza miast. Trzeba mieć na uwadze, że im większa baza tym wolniej program może działać podczas ładowania oraz wyboru miasta z dialogu. Pełna baza posiada 100 tysięcy wpisów w bazie lokacji, co jest dość dużą liczbą.

Druga operacja pozwala na wyczyszczenie wszystkich informacji o miastach, czyli tabel Powiaty, Gminy, Województwa i Miasta. Rodzaje gmin oraz miast pozostają bez zmian, ponieważ one nie są importowane. Te dane są zdefiniowane odgórnie.

Wymagane moduły

Moduł Geodesic nie wymaga żadnego innego modułu. Jest w pełni niezależny.
Napisany:
2017, lis 12 13:16 (49 miesięcy, 11 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
2017, lis 28 09:12 (48 miesięcy, 25 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
3 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Gorpyr