Counter.dar
Liczniki
133,65 KB 2016, kwi 29 22:00 2021, lip 28 14:37
Moduł liczników.
Pobrano: 18 razy, ostatnio: 2021, lis 5 12:16 (27 dni, 16 godzin temu)

Moduł: Liczniki

Bitmagron
Nazwa:
counter
Aplikacja:
Ecomagron
Licencja:
Darmowa
Wersja:
1.1
Odsłon:
887
Wprowadzenie

Jeśli lubisz mieć pod kontrolą wszystkie liczniki w domu i wolisz wiedzieć ile należy zapłacić, to ten moduł jest dla Ciebie. Rachunki potrafią być nieraz skomplikowane. Rachunek za prąd potrafi zawierać 6 pozycji, jedna stała, druga zmienna zależna od licznika. Nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Z pomocą nadchodzi Ecomagron i moduł liczników, gdzie możliwe jest uprzednie zdefiniowanie opłat i łatwe wyliczenie wysokości następnego rachunku po wprowadzeniu aktualnego stanu licznika. Można to zastosować do prądu, wody czy nawet liczników ogrzewania. Moduł potrafi automatycznie dostosować fakturę po zmianie opłat. Opłaty za prąd zazwyczaj zmieniają się co roku od 1 stycznia, ale faktura przychodzi 10 lub np. 14 stycznia. Na dokumencie otrzymamy opłaty podzielone na dwa okresy, do 1 stycznia i od 1 stycznia do dnia odczytu. Wystarczy wprowadzić nowe stawki przed utworzeniem dokumentu i moduł utworzy odpowiednią fakturę samodzielnie.

Funkcjonalności

Typy opłat - prosta definicja typu opłaty, których może być kilka. Domyślnie zdefiniowane są trzy.
Ilościowa - opłata ta jest przeliczana przez wskaźnik odczytu licznika. Przykładowo, gdy ostatnia faktura została wystawiona na stan 1230 i nowa faktura jest wystawiana na stan 1400, to opłata ta zostanie przemnożona przez 170.
Miesięczna - zwyczajna miesięczna opłata. Okres jest dzielony przez 30 i zaokrąglany w dół. Jeśli okres trwał 50 dni, to w tym przypadku opłata zostanie przemnożona przez 1.
Pełna miesięczna - miesięczna opłata z automatycznym dostosowywaniem się do okresów. W przypadku, gdy okres ma 50 dni to miesiące są zaokrąglane do 2. To nie wszystko, bo w przypadku automatycznego podziału okresu na załamaniu np. roku, gdy np. pierwszy okres ma 48 dni a drugi tylko 8, to moduł sam będzie próbował skompensować ilość miesięcy tak, aby pierwszy i drugi okres miał 1 miesiąc.

Opłaty - w tym miejscu definiuje się rodzaje opłat. Wystarczy spisać raz ceny jednostkowe np. z faktury za prąd. Opłaty definiuje się na okres z zaokrągleniem do dnia. Opłaty zmieniają się zazwyczaj raz na rok, wtedy trzeba wprowadzić nowe ceny, aby móc wyliczać wysokość faktury na kolejne miesiące.
Bitmagron
Okno opłat


Odczyty - Główne okno z definicją odczytów dla danej grupy wydatków. Grupy definiuje się samemu, także wszystko jest możliwe do dostosowania pod własne warunki. Odczyty można zapisywać w dowolnym czasie. Gdy nadejdzie czas zapłaty, można użyć operacji 'Wystaw fakturę do wybranego stanu licznika' uprzednio pozycjonując się na końcowym odczycie dla danego okresu. System sam zlokalizuje poprzedni odczyt, na którym została wystawiona faktura i obliczy kwotę do zapłaty odpowiednio do okresu oraz zużytego zasobu. Jednakże proszę mieć na uwadze, że kwoty mogą jednak się różnić. System nie jest w stanie przewidzieć wszystkich czynników i czasami, gdy są bardzo różne okresy jak np. od 28 dnia miesiąca do 5 dnia miesiąca, np od 28-02 do 05-05, może wystąpić przekłamanie. Ecomagron powinien się obronić, ale mogą zdarzyć się sytuacje, że dostawca inaczej obliczy wysokość faktury. Należy wtedy wejść do dokumentów i zobaczyć pozycje, czy się zgadzają z tymi otrzymanymi. W większości przypadków powinno być prawidłowo.

Operacje

Dodaj nowy okres dla zaznaczonych - opłaty można edytować i dodawać ręcznie. Ta operacja istnieje dla łatwego i szybkiego dodania nowego okresu dla wielu pozycji. W przypadku prądu, gdy jest ich 6, może okazać się przydatne. Wystarczy zaznaczyć wszystkie pozycje i uruchomić operację, aby wyświetlił się widoczny poniżej dialog. Po uzupełnieniu opłat oraz wskazaniu nowego okresu, wszystkie zaznaczone uprzednio pozycje zostaną zaktualizowane o datę zakończenia na tą, która została uzupełniona jako data rozpoczęcia dla nowego okresu.
Bitmagron
Dialog z nowymi opłatami

Wymagane moduły:
Napisany:
2016, kwi 26 10:38 (68 miesięcy, 6 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
2016, maj 11 19:03 (67 miesięcy, 21 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
11 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Gorpyr