Cash.dar
Kasa
1,41 MB 2016, maj 3 19:47 2021, lip 28 14:37
Moduł rejestrujący wszystkie płatności oraz przychody.
Pobrano: 23 razy, ostatnio: 2021, lis 5 12:13 (27 dni, 17 godzin temu)

Moduł: Kasa

Bitmagron
Nazwa:
cash
Aplikacja:
Ecomagron
Licencja:
Darmowa
Wersja:
1.6
Odsłon:
1457
Wprowadzenie

Moduł kasowy służy głównie jako podstawa pod rejestrację płatności za sprzedaż oraz zakupy z automatycznym rozdzielaniem kosztów. Raporty kasowe zawierają dokumenty z danego okresu oraz grupy wydatków. Jest to również kontrola wydatków, ponieważ nie da się zejść poniżej zera w obrębie raportu. Wymagane jest świadome dodanie nowego dokumentu KP z pożądaną kwotą, aby móc zarejestrować kolejny zakup.

Funkcjonalności

Sposoby płatności - w tym miejscu definiuje się sposoby, w jakich możliwa będzie rejestracja płatności. Możliwe jest dodatkowo zdefiniowanie usługi, jaka towarzyszy danemu sposobowi płatności, takie jak np. opłata za przelew SEPA. W trakcie rejestrowania płatności za zakup ze sposobem przelewu SEPA, automatycznie zostanie dodana opłata w wysokości 5 PLN, a jeśli dokument jest w innej walucie niż PLN to dodatkowo opłata zostanie przeliczona na daną walutę po wprowadzonym kursie.
Bitmagron
Sposoby płatności

Statusy raportów - definicja statusów, domyślnie są dwa - Otwarty i zamknięty.

Przejścia statusów - definicja możliwych przejść między statusami

Dokumenty kasowe - dokumenty dodawane są w obrębie raportu. Standardowo możliwe jest dodanie dokumentu KP lub KW. 
Bitmagron
Raport kasowy

Bitmagron
Raporty kasowe
Raporty kasowe - przed rozpoczęciem dowolnej sprzedaży lub zakupów, należy zdefiniować raport kasowy dla danej grupy oraz okresu. Najbardziej praktyczne wydaje się tworzyć nowy raport co miesiąc. Każdy raport ma swój status, który można zdefiniować samodzielnie, a domyślnie są dwa: Otwarty i Zamknięty. Po zamknięciu raportu przyciskiem do zmiany statusu nie da się nic więcej na niego zarejestrować. Należy otworzyć nowy raport, po prostu przez przycisk dodaj. Po otwarciu nowego raportu automatycznie zostanie dodany dokument KP z wartością poprzedniego raportu jako bilans otwarcia.

Wymagane moduły:
Napisany:
2016, kwi 26 13:23 (68 miesięcy, 6 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
2016, maj 13 11:07 (67 miesięcy, 19 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
4 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Gorpyr