Ecomagron.zip
Ecomagron
7,80 MB 2016, kwi 27 19:48 2021, lip 28 14:36
Początkowy pakiet instalacyjny zawierający program Ecomagron oraz moduł Economy.
Pobrano: 77 razy, ostatnio: 2021, paź 20 06:38 (8 dni, 10 godzin temu)
EcomBasic.zip
Ecomagron Basic
9,24 MB 2017, lis 28 08:17 2021, lip 28 14:36
Pakiet instalacyjny zawierający podstawowe i darmowe moduły finansowe.
Pobrano: 23 razy, ostatnio: 2021, paź 20 06:38 (8 dni, 10 godzin temu)

Ecomagron

Bitmagron
Wersja:
1.1.5
Grupa:
Finanse
Licencja:
Modularna
Rok:
2016
Projektant:
Odsłon:
1160
Opublikowany:
2016, maj 3 19:09

Promowane moduły

Czym jest Ecomagron?

Jest to prosty i niezależny program pod Windows umożliwiający szereg funkcji do zarządzania domowymi finansami lub prostą jednoosobową działalnością w oparciu na KPiR.
Struktura programu zbudowana jest na podstawie modułów. Możliwe jest samodzielne wybranie funkcji.

Czym wyróżnia się Ecomagron?

Bitmagron
Raport wg. miesięcy

Przejrzysty interfejs - programy finansowe potrafią nie raz odstraszyć samym spojrzeniem na dialog dodawania dokumentu. W Ecomagron nie ma takiego problemu. Dialogi zostały ograniczone do minimum. 

Szybkość - funkcje ograniczone są do minimum, dzięki czemu program działa szybko i bez problemowo. Jest niezależny od systemu, nie wgrywa nic w pliki systemowe ani tez nie instaluje baz danych. Wszystkie pliki danych i konfiguracja jest przechowywana w katalogu programu (ewentualnie w danych użytkownika, gdy zapis w katalogu jest niemożliwy). Dzięki temu możliwe jest przenoszenie danych w dowolne miejsce lub nawet uruchamianie programu bezpośrednio z pendrive na różnych komputerach.

Ergonomia - możesz praktycznie wszystko zrobić klawiszami. Wprowadzanie nowych wierszy danych można wykonywać szybko i sprawnie z poziomu klawiatury. Brakuje produktu? Kliknij trzy kropki lub plusa i go szybko dodaj, a potem wybierz. Program został stworzony z naciskiem na ergonomię i szybkość działania przede wszystkim. 

Prywatność - dostęp do danych jest ograniczony tylko do osób, które mają dostęp do komputera. Rozwiązania sieciowe lub nowoczesne aplikacje webowe może są wygodne, ale jednak nigdy nie masz pewności co dzieje się z danymi, jakie tam wprowadzasz. Przechowywane są bowiem gdzieś na serwerze czy tzw "chmurze", do którego przecież uprawnione osoby mają dostęp poza tobą. Ecomagron natomiast zapisuje wszystkie dane w jednym miejscu lokalnie na komputerze. Połączenie sieciowe potrzebne jest tylko w celu aktywacji licencji.

Przenośność - do uruchomienia Ecomagrona nie potrzebujesz zupełnie nic. Program nie zajmuje również dużo miejsca na dysku. Możesz skopiować cały katalog aplikacji w dowolne miejsce i również będzie działać. Można go równie dobrze od razu zainstalować na pendrive. Cała baza danych jest w jednym katalogu data. Jeśli zainstalujesz program w domyślnej lokalizacji programów to pliki danych będą znajdować się w katalogu danych użytkownika (%APPDATA%). Jednakże jest również opcja zainstalowania programu w dowolnej lokalizacji i ustawienie katalogu danych wewnątrz katalogu aplikacji. Instalacja nie dodaje nic do katalogów systemowych i nie wymaga żadnych zewnętrznych silników bazodanowych czy też innych programów. Aplikacja posiada wszystko, co potrzebuje do działania w swoim katalogu.

Modułowość - funkcjonalności programu są podzielone na moduły. Każdy może wybrać sobie to, co potrzebuje. Nie musisz czekać godzinami aż program uruchomi wszystkie rzeczy, których możesz nie potrzebować!

Łatwe kopie zapasowe - Bardzo istotne jest, aby mieć kopie zapasowe wprowadzanych danych firmowych. W celu wykonania kopii wystarczy spakować do archiwum np. zip cały katalog programu lub katalog data i to wszystko. Nie zajmuje to więcej niż kilkanaście megabajtów. Warto to robić przynajmniej raz na miesiąc i kopiować na dowolny zewnętrzny nośnik.

Po dalsze informacje zapraszam do dokumentacji.

Prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą w oparciu o KPiR to jesteś w dobrym miejscu. Ecomagron posiada moduł do obsługi KPiR, który znacznie ułatwi biurokrację związaną z prowadzeniem księgi. Po dalsze informacje zajrzyj do opisu modułu KPiR i do dokumentacji tutaj.

Domowy budżet


Oprócz finansowych możliwości programu, Ecomagron może również wspomagać osoby chcące mieć kontrolę nad domowym budżetem. Każdy z nas mieszkających w domu lub mieszkaniu musi opłacać rachunki za dostarczane nam usługi takie jak gaz, woda czy prąd. Większość z nas porusza się pojazdami mechanicznymi, które trzeba zatankować i utrzymywać naprawiając je lub wymieniając wyeksploatowane części. Jeśli ciekawi Cie, jaka będzie wysokość kolejnego rachunku za prąd lub wodę to wystarczy, że wprowadzisz aktualny stan licznika i program sam wyliczy resztę. To jedne z możliwości, jakie oferuje Ecomagron. Możesz również sprawdzić średnie spalanie auta oraz trzymać historię tankowania spisując jedynie ilość kupionych litrów paliwa oraz cenę za jeden litr. 
Aplikacja podzielona jest na moduły i każdy może wybrać sobie tylko to, co potrzebuje. Bazowym modułem jest Economy, który dostarczany jest w każdej paczce instalacyjnej. Odnośniki do podstron wszystkich modułów są widoczne poniżej.

Wymagania

1. System Windows XP lub wyższy.

To jest jedyne wymaganie. Program Ecomagron jest w pełni samodzielny i nie wymaga żadnych zewnętrznych bibliotek czy też programów. Baza danych jest autorskim systemem i jest zapisywana lokalnie w podkatalogu 'data'. Dzięki temu możliwe jest łatwe przenoszenie programu na pendrive. Ecomagron jedynie zapisuje w rejestrze systemowym preferencje użytkownika, takie jak pozycja i rozmiar okna głównego aplikacji oraz pozycje i szerokości wszystkich kolumn widocznych w poszczególnych oknach aplikacji.
W przyszłości są również plany wydania wersji pod system Linux.
Moduły aplikacji:
Napisany:
2016, kwi 21 12:50 (67 miesięcy, 6 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
2021, lip 28 14:32 (3 miesiące, 2 dni temu) by Gorpyr
Zmieniany:
32 razy
Komentarze
Nie napisano jeszcze komentarza.
Napisz komentarz...
Copyright © 2011-2021 by Gorpyr